Company Logo

Hlavní nabídka

Moji Vranovští kapři 2023 a druhý rok s krmení ERNO fishing feedes

Mé zážitky z rybaření na Vranovské přehradě v roce 2023 s použitím krmení ERNO fishing byly opravdu úžasné http://www.feedertrebic.cz/index.php/erno-1. Jsem rád, že jsem se rozhodl podruhé využít tuto značku krmení, která mi opět pomohla dosáhnout skvělých výsledků při lovu krásných kaprů.

 

 

Rád hodnotím nejen situaci na Vranově, ale i v jiných vodních nádržích. Moji kamarádi Pepa, Láďa, Ivan, Mirek a další se rozhodli, vyzkoušet krmení ERNO na celé řadě rybníků včetně dalších přehrad jako jsou například Dalešice a byli příjemně překvapeni jeho účinností. Zdá se, že toto krmení funguje všude, což je skvělé zjištění.

 

 

Vždy je fascinující, jak se situace na Vranově mění každý rok a je třeba neustále hledat nové přístupy k rybaření. Čekání na to, až se ryby vytřou a sjedou z řeky Želetavky a celého přítoku Vranovské přehrady k mojí lokalitě, je vždy napínavé, ale výsledky jsou toho vždy hodny.

 

 

S postupem času k letním měsícům ubývá vody a zároveň se voda stává značně špinavou. Zejména přítok přehrady se s těmito problémy potýká, zatímco úseky blíže k hrázi jsou na tom lépe.

 

 

S teplotou a čistotou  vody souvisí i výběr strategie. Pro začátek sezony  jsem zvolil feeder Shimano Speed Master Heavy, který se osvědčil v čisté vodě a při jemných záběrech. Velmi účinné bylo také krmení ERNO v kombinaci s kukuřicí a peletami, které jsem používal k zakrmování  mých lovných míst.

                                                                                                                                        

 

Změna byla i v tom, že jsem se zaměřil na větší ryby a malé kapříky jsem selektoval.  Záběry přišly rychle, ale na rozdíl od minulé sezony jsem začal lovit převážně velké kapry mezi 90 a 70 cm hned od začátku, tudíž se moje selektivní taktika osvědčila.

 

 

 

Při lovu jsem v průběhu sezony využíval různé příchutě krmení - jahodu a univerzál po celý rok, vanilku v létě a játra na podzim. Klíčové bylo lákat ryby na správné krmení a umět správně namíchat směs. Zkušenosti z našeho týmu Speed Feeder Team, který působil v závodním rybaření v disciplíně feeder, byly velmi užitečné při výběru správné hlavní strategie ale i nejmenších detailů.

 

 

Po prázdninách jsem natrefil v rybářských potřebách na method krmítko, které bylo originální především svojí velikostí. Inspiroval jsem se tedy klasickou metodou s děličkami Shimano Speed Master 3.90 m 3 lb. Tento způsob chytaní, kde byl jeden háček přímo v krmítku a druhý volně, přinášel mnoho záběrů, ovšem i od menších kapříků. Vzhledem k situaci, že jsem se chtěl soustředit na větší velikosti ryb, tak jsem byl nucen výrazně zvětšit návnadu. Přestože jsem začal chytat o třídu větší ryby, tak mě tato metoda překvapila, jelikož až 85 % záběrů přicházelo na návazec z krmítka s krmením ERNO.

 

Celou sezonu jsem prokládal klasickým feederem, kde jsem chytal na obyčejné mastňáky. Výsledkem bylo mnoho hodin zábavy, za kterou stály především velké počty cejnů a plotic. Celou sezonu jsem završil v druhé půlce listopadu, kdy jsem na kapry nahodil pro rok 2023 naposled.

 

 

Celkově jsem byl s touto rybářskou sezónou velmi spokojen, a i přes některé obtíže s focením na samospoušť jsem zachytil mnoho zajímavých okamžiků. Plánuji již další sezonu a těším se na testování nových příchutí ERNO. Závěrem chci poděkovat všem velkým rybám, které jsem letos na Vranově chytil, a doufám, že se zase brzy potkáme na mé srdcové vodě.

Milan N

 

 

 

 

 

 

 

 

 Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.